DC780R-562L
Mfr.Part #
DC780R-562L
Description
FIXED IND 5.6UH 11.4A 6 MOHM TH
Current Rating :
11.4A
Tolerance :
±15%
Lead Spacing :
15.748mm
Inductance :
5.6μH
Height Seated (Max) :
0.831 21.10mm
Self Resonant Frequency :
1kHz
Diameter :
20.1mm
Max DC Current :
11.4A
HTS Code :
Current - Saturation :
46A
Size / Dimension :
0.772Dia 19.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
6mOhm Max
Height :
21.1mm
Test Frequency :
1kHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Lead Length :
19.05mm
Datasheets
DC780R-562L
API Delevan DC780R-562L
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD