DC780R-334K
Mfr.Part #
DC780R-334K
Description
FIXED IND 330UH 1.6A 305 MOHM TH
Height :
21.1mm
Tolerance :
±10%
Current Rating :
1.6A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
1kHz
Lead Spacing :
14.986mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
1.6A
Size / Dimension :
0.772Dia 19.60mm
Height Seated (Max) :
0.831 21.10mm
Lead Length :
19.05mm
Diameter :
20.1mm
Current - Saturation :
6A
DC Resistance (DCR) :
305mOhm Max
Factory Lead Time :
14 Weeks
Self Resonant Frequency :
1kHz
Inductance :
330μH
Datasheets
DC780R-334K
API Delevan DC780R-334K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD