DBMY17W2SNMK52
Mfr.Part #
DBMY17W2SNMK52
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
D-Sub, Combo
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Form :
Gender :
Receptacle
yes
Number of Contacts :
17
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Current Rating :
7.5A
Ingress Protection :
Published :
Termination :
Solder Cup
Body Material :
Brass
Backset Spacing :
Number of Positions :
17 (15 + 2 Coax or Power)
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B - 17W2
Active
Mount :
Panel
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Shell Material, Finish :
Brass, Gold Plated
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating (Amps) :
7.5A
Housing Material :
Thermoplastic
Datasheets
DBMY17W2SNMK52
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBMY17W2SNMK52 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, DBMY17W2SNMK52 pinout, DBMY17W2SNMK52 datasheet PDF, DBMY17W2SNMK52 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBMY17W2SNMK52 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.