DBMMY-21W1S
Mfr.Part #
DBMMY-21W1S
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS PNL MNT
Stock
865
In Stock :
865
Mount :
Panel, Through Hole
Number of Positions :
21 (20 + 1 Coax or Power)
Connector Style :
D-Sub, Combo
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
24308-Style, Combo D®, D*MM
Number of Contacts :
21
Product Status :
Active
Number of Power Positions :
1
Current Rating :
7.5A
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B - 21W1
Base Product Number :
DBMM
Body Material :
Steel
Backset Spacing :
Gender :
Receptacle
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
Current Rating (Amps) :
7.5A
Published :
2015
Contact Material :
COPPER ALLOY
REACH SVHC :
No SVHC
12 Weeks
Feature :
Shielded
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
Shell Material, Finish :
Steel, Yellow Chromate Plated Zinc
Features :
Shielded
Datasheets
DBMMY-21W1S
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBMMY-21W1S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~150°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, DBMMY-21W1S pinout, DBMMY-21W1S datasheet PDF, DBMMY-21W1S amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBMMY-21W1S ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.