DBMM25SXA101
Mfr.Part #
DBMM25SXA101
Description
DSUB 25 F PCB STR G50 CAD
Stock
13
In Stock :
13
D-Sub Connector Assemblies
Shell Finish :
Cadmium
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
UL Flammability Code :
94V-0
MIL Conformance :
yes
Additional Feature :
STANDARD: MIL-C-24308
Termination Type :
Bulk
Filter Feature :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Shell Size :
3/B
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Body/Shell Style :
Receptacle
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mixed Contacts :
No
Base Product Number :
DBMM
Product Status :
Active
DIN Conformance :
Shell Material :
Steel
Mounting Type :
BOARD AND PANEL
IEC Conformance :
Total Number of Contacts :
25
Connector Type :
D SUBMINIATURE CONNECTOR
Empty Shell :
Contact Gender :
FEMALE
RoHS :
Non-Compliant
Series :
Insulation Material :
Polyester
Datasheets
DBMM25SXA101
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBMM25SXA101 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:BOARD AND PANEL, DBMM25SXA101 pinout, DBMM25SXA101 datasheet PDF, DBMM25SXA101 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBMM25SXA101 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.