DBMM25SMA101
Mfr.Part #
DBMM25SMA101
Description
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR
Stock
213
In Stock :
213
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Voltage Rating :
UL Flammability Code :
94V-0
Contact Type :
Signal
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
MIL Conformance :
yes
Shell Material, Finish :
Steel, Yellow Chromate Plated Cadmium
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Features :
Empty Shell :
No
Current Rating :
7.5A
Package :
Bulk
DIN Conformance :
No
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
IEC Conformance :
HTS Code :
Current Rating (Amps) :
7.5A
Termination :
Solder
Total Number of Contacts :
25
Mixed Contacts :
Packaging :
Bulk
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Gender :
Receptacle
Wire Gauge :
Series :
24308-Style, D*MM
COPPER ALLOY
Filter Feature :
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Contact Form :
Machined
Brand :
Backset Spacing :
Connector Style :
D-Sub
Number of Positions :
25
Mount :
Panel, Through Hole
Published :
2011
Datasheets
DBMM25SMA101
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBMM25SMA101 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Operating Temperature:-55°C~150°C, DBMM25SMA101 pinout, DBMM25SMA101 datasheet PDF, DBMM25SMA101 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBMM25SMA101 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.