DBM21W1S1A9NA191
Mfr.Part #
DBM21W1S1A9NA191
Description
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SLDR
Black
UL Flammability Code :
94V-0
Current Rating (Amps) :
7.5A
Filter Feature :
No
Option :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Gold
IEC Conformance :
No
Shell Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Features :
Mounting Brackets, Shielded
Feature :
Mounting Brackets, Shielded
Backset Spacing :
Empty Shell :
Current Rating :
7.5A
Series :
Combo D®, D*M
Insulation Material :
POLYETHYLENE
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Flange Feature :
Board Side (M3)
Shell Material, Finish :
Steel, Yellow Chromate Plated Zinc
Dielectric Material :
Total Number of Contacts :
DBM2
DIN Conformance :
Mixed Contacts :
yes
MIL Conformance :
Active
Additional Feature :
EMI/RFI SHIELDED, PANEL MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
DBM21W1S1A9NA191
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBM21W1S1A9NA191 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:21, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, DBM21W1S1A9NA191 pinout, DBM21W1S1A9NA191 datasheet PDF, DBM21W1S1A9NA191 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBM21W1S1A9NA191 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.