DBM21W1P1AFNK87
Mfr.Part #
DBM21W1P1AFNK87
Description
CONN D-SUB PLUG 21POS R/A SLDR
Current Rating (Amps) :
7.5A
Feature :
Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Connector Type :
Plug, Male Pins
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Features :
Current Rating :
7.5A
Contact Finish Thickness :
Flash
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shell Material, Finish :
Steel, Tin-Nickel Plated
Datasheets
DBM21W1P1AFNK87
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBM21W1P1AFNK87 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Pins:21, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~125°C, DBM21W1P1AFNK87 pinout, DBM21W1P1AFNK87 datasheet PDF, DBM21W1P1AFNK87 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBM21W1P1AFNK87 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
DBM21W1P1AFNK87 Overview
Packaging is Plug, Male Pins.This device has a Panel Mount, Through Hole, Right Angle mounting type.An orange Bulk case is used to package the product.Specifically, it is one of the products in the Combo D®, D*M Series.There are 21 pins on the device.Several benefits come from the Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded feature.Devices operate at -55°C~125°C operating temperatures.