DBM13W3P1AFNA190K87
Mfr.Part #
DBM13W3P1AFNA190K87
Description
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SLDR
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Finish Thickness :
50.0μin 1.27μm
Current Rating :
7.5A
Feature :
Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Features :
Connector Type :
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps) :
7.5A
Gold
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBM13W3P1AFNA190K87 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Pins:13, DBM13W3P1AFNA190K87 pinout, DBM13W3P1AFNA190K87 datasheet PDF, DBM13W3P1AFNA190K87 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBM13W3P1AFNA190K87 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
DBM13W3P1AFNA190K87 Overview
The connector type Plug, Male Pins refers to the connector type.The device's mounting type is Panel Mount, Through Hole, Right Angle.In order to package the product, a Bulk case is used.It belongs to the Combo D®, D*M Series of products.The device is equipped with 13 pins.Its Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded feature renders it more powerful in many ways.The device runs in -55°C~125°C Operating Temperature.