DBM13W3P1A7NA191K87
Mfr.Part #
DBM13W3P1A7NA191K87
Description
CONN D-SUB PLUG 13POS R/A SLDR
DBM1
Empty Shell :
No
Wire Gauge :
Number of Terminations :
10
Features :
Grounding Indents, Mounting Brackets, Shielded
Number of Ports :
1
Contact Type :
Signal and Coax or Power (Not Included)
MIL Conformance :
No
UL Flammability Code :
94V-0
Ingress Protection :
Feature :
Filter Feature :
Housing Material :
Polychlorinated
Dielectric Material :
Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Orientation :
RIGHT ANGLE
Bulk
Subcategory :
D-Sub Connectors
Gold
Total Number of Contacts :
13
IEC Conformance :
Flange Feature :
Board Side (4-40)
Current Rating (Amps) :
7.5A
Current Rating :
7.5A
DIN Conformance :
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Color :
Black
Mixed Contacts :
yes
Shell Finish :
Tin
Contact Form :
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Contact Finish Thickness :
30.0μin 0.76μm
Connector Type :
Plug, Male Pins
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Brand :
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B - 13C3 13W3
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBM13W3P1A7NA191K87 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:10, Number of Pins:13, Operating Temperature:-55°C~125°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, DBM13W3P1A7NA191K87 pinout, DBM13W3P1A7NA191K87 datasheet PDF, DBM13W3P1A7NA191K87 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DBM13W3P1A7NA191K87 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.