DBLC-J25SAF-11L9-E
Mfr.Part #
DBLC-J25SAF-11L9-E
Manufacturer
JAE Electronics
Description
CONNECTOR
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
D-Sub Connector Assemblies
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
BOARD
HTS Code :
Filter Feature :
No
Contact Gender :
FEMALE
Total Number of Contacts :
25
Reach Compliance Code :
Unknown
Connector Type :
D SUBMINIATURE CONNECTOR
Option :
GENERAL PURPOSE
DIN Conformance :
No
Body/Shell Style :
Socket
Empty Shell :
Shell Finish :
Nickel
IEC Conformance :
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Shell Size :
3/B
Termination Type :
Solder
UL Flammability Code :
94V-0
Mixed Contacts :
MIL Conformance :
Shell Material :
Steel
Datasheets
DBLC-J25SAF-11L9-E
Introducing D-Sub Connector Assemblies JAE Electronics DBLC-J25SAF-11L9-E from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:BOARD, DBLC-J25SAF-11L9-E pinout, DBLC-J25SAF-11L9-E datasheet PDF, DBLC-J25SAF-11L9-E amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies JAE Electronics DBLC-J25SAF-11L9-E ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
  • CnC Tech
    CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
  • ASSMANN WSW Components
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN D-SUB RCPT 9POS SLDR CUP
    CONN D-SUB PLUG 9POS SLDR CUP