DBC53H-12-8PN [V0C1]
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DBC53H-12-8PN [V0C1]
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
HERM RECP
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Load Capacitance :
8pF
Frequency Tolerance :
±50ppm
Series :
SXT114
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.018 (0.45mm)
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
30 MHz