DASUTCC500NF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DASUTCC500NF
Manufacturer
Pulse Electronics
Description
RF ANT 700MHZ/850MHZ FLAT PATCH
Stock
39
In Stock :
39
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Antennas
Style :
Straight with Base
Antenna Connector Type :
N Female
Product Type :
Multiband Antennas
Center Frequency :
750 MHz, 868 MHz, 900 MHz, 1945 MHz, 2500 MHz
Series :
Clarity™
Antenna Type :
Flat Patch
Product :
Outdoor Antennas
Impedance :
50 Ohms
Frequency Range :
608MHz ~ 960MHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz
Type :
Passive Antenna
RF Family/Standard :
Cellular, WiFi
Reach Compliance Code :
Compliant
Pulse
Width :
8.4 mm
Packaging :
Bulk
Return Loss :
Product Status :
Active
Length :
161.5 mm
Brand :
Ingress Protection :
Power - Max :
40 W
Termination :
N Type Female
Application :
In-building DAS Systems Requiring best PIM
Height (Max) :
0.331 (8.40mm)
Package :
Bulk
Gain :
7dBi, 7dBi, 5dBi
Frequency Group :
Wide Band
Features :
Cable - 500mm
Cable Length :
500 mm
Number of Bands :
3
Power Rating :
40 W
Cable Type :
500 mm Coax
Frequency (Center/Band) :
700MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz
Applications :
LTE, Wi-Fi
Termination Style :
Connector
VSWR :
2
Mounting Type :
Panel Mount
Mounting Style :
Direct / Permanent Mount
Product Category :
Antennas
Subcategory :
Antennas
Datasheets
DASUTCC500NF
Pulse Electronics DASUTCC500NF
3 Bands Flat Patch Wide Band Panel Mount N Type Female 700MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz 7dBi, 7dBi, 5dBi Bulk 0.331 (8.40mm) LTE, Wi-Fi