DAMM15SLA101
Mfr.Part #
DAMM15SLA101
Description
DSUB 15 F PCB R/A G50 CAD
Active
Body/Shell Style :
Receptacle
UL Flammability Code :
94V-0
Series :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
IEC Conformance :
No
Shell Size :
2/A
Shell Material :
Steel
Packaging :
Bulk
Orientation :
RIGHT ANGLE
Termination :
Solder
Base Product Number :
DAMM
Gender :
FEMALE
Package :
Bulk
Factory Lead Time :
12 Weeks
MIL Conformance :
yes
Additional Feature :
STANDARD: MIL-C-24308
Shell Finish :
Cadmium
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Insulation Material :
Polyester
Number of Contacts :
15
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Empty Shell :
No
Connector Type :
D SUBMINIATURE CONNECTOR
Radiation Hardening :
Mount :
Through Hole
DIN Conformance :
Mixed Contacts :
Filter Feature :
RoHS :
Non-Compliant
Datasheets
DAMM15SLA101
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DAMM15SLA101 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its DAMM15SLA101 pinout, DAMM15SLA101 datasheet PDF, DAMM15SLA101 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon DAMM15SLA101 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.