DAMA26PNMK47F0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
DAMA26PNMK47F0
Manufacturer
ITT Cannon
Description
CONN D-SUB HD HOUSING PLUG 26POS
Manufacturer :
ITT Cannon
Product Category :
D-Sub, D-Shaped Connector Housings
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Note :
Contacts Not Included
Product Status :
Active
Shell Material, Finish :
Brass, Gold Plated
Mating Cycles :
200
Flange Feature :
Housing/Shell (Unthreaded)
Published :
Number of Positions :
26
Mount :
Free Hanging
Body Material :
Brass
Packaging :
Bulk
Series :
D*MA
Shell Finish Thickness :
50μin 1.27μm
Shell Size, Connector Layout :
2 DA A High Density
Connector Type :
Plug for Male Contacts
Factory Lead Time :
12 Weeks
Number of Rows :
3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric Material :
Thermoplastic
Contact Type :
Signal
Ingress Protection :
Features :
Color :
REACH SVHC :
No SVHC
Package :
Bulk
Base Product Number :
DAMA
Connector Style :
D-Sub, High Density
Gender :
Male
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
DAMA26PNMK47F0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS