DA12-120AU-M
Mfr.Part #
DA12-120AU-M
Manufacturer
Artesyn Embedded Power
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Manufacturer :
Artesyn Embedded Power
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Efficiency :
Level V
Input Connector :
AS 3112
Current - Output (Max) :
1A
Input Type :
Fixed Blade
Size / Dimension :
2.36Lx1.10W x 2.14 H 60.0mmx28.0mmx54.3mm
Voltage - Output :
12V
Region Utilized :
Australia
Polarization :
Positive Center
Series :
DA12-M (12W)
Pbfree Code :
yes
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Form :
Wall Mount (Class II)
Published :
Weight :
0.25lb 113.4g
Power (Watts) :
12W