D55342K07B178BRTI
Mfr.Part #
D55342K07B178BRTI
Description
RES SMD 178K OHM 0.1% 1/4W 1206
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Resistance :
178kOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Length :
3.2004mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
1 (Unlimited)
Datasheets
D55342K07B178BRTI
Vishay D55342K07B178BRTI
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 178kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C