D55342K07B150DRWSV
Mfr.Part #
D55342K07B150DRWSV
Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W 1206
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Max Operating Temperature :
150°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
150Ohms
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
838.2μm
Vishay D55342K07B150DRWSV
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 150Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~150°C