D55342K07B14B0RTP
Mfr.Part #
D55342K07B14B0RTP
Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/4W 1206
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.2004mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
14kOhms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
D55342K07B14B0RTP
Vishay D55342K07B14B0RTP
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 14kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C