D55342H07B147ARWS
Mfr.Part #
D55342H07B147ARWS
Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
147Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Width :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Datasheets
D55342H07B147ARWS
Vishay D55342H07B147ARWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 147Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C