D55342H07B11D0RWS
Mfr.Part #
D55342H07B11D0RWS
Description
RES SMD 11 OHM 1% 1/4W 1206
Resistance :
11Ohms
Width :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
3.2004mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
D55342H07B11D0RWS
Vishay D55342H07B11D0RWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 11Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~150°C