D55342E07B909ARWS
Mfr.Part #
D55342E07B909ARWS
Description
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/4W 1206
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
3.2004mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistance :
909Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
D55342E07B909ARWS
Vishay D55342E07B909ARWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 909Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C