D55342E07B806ARWS
Mfr.Part #
D55342E07B806ARWS
Description
RES SMD 806 OHM 0.1% 1/4W 1206
Failure Rate :
R (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-55342
Length :
3.2004mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tray
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Max Power Dissipation :
250mW
Thickness :
381μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Resistance :
806Ohms
Case Code (Imperial) :
Width :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
D55342E07B806ARWS
Vishay D55342E07B806ARWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 806Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C