D55342E07B634ERWS
Mfr.Part #
D55342E07B634ERWS
Description
RES SMD 634K OHM 1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE, NON-INDUCTIVE
Series :
Military, MIL-PRF-55342, RM1206
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
100V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
JESD-609 Code :
e0
Resistance :
634kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Max Power Dissipation :
250mW
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
Thin Film
Pbfree Code :
No
Packing Method :
WAFFLE PACK
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
D55342E07B634ERWS
Vishay D55342E07B634ERWS
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 634kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~150°C