D55342E07B442ARWS
Mfr.Part #
D55342E07B442ARWS
Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/4W 1206
Thin Film
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2004mm
Resistance :
442Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Width :
1.6002mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Datasheets
D55342E07B442ARWS
Vishay D55342E07B442ARWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 442Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C