D55342E07B357ARWS
Mfr.Part #
D55342E07B357ARWS
Description
RES SMD 357 OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.033 0.84mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
3.2004mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Packaging :
Tray
Case Code (Imperial) :
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
357Ohms
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
D55342E07B357ARWS
Vishay D55342E07B357ARWS
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 357Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~150°C