D38999/26ZF32BB
Mfr.Part #
D38999/26ZF32BB
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN PLUG HSG FMALE 32POS INLINE
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Housings
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
24 Weeks
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Datasheets
D38999/26ZF32BB
MIL SERIES CONNECTOR
D38999/26ZF32BB Overview
Packaging is MIL SERIES CONNECTOR.
D38999/26ZF32BB Features
D38999/26ZF32BB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26ZF32BB Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT