D38999/26SJ61JB
Mfr.Part #
D38999/26SJ61JB
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/26SJ61JB
Manufacturer :
Corsair
Orientation :
B
HTS Code :
Bulk
Reach Compliance Code :
Unknown
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Contact Finish Thickness - Mating :
100.0μin 2.54μm
Filter Feature :
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
D38999/26SJ61JB
Plug, Female Sockets Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 61 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Threaded
D38999/26SJ61JB Overview
D38999/26SJ61JB Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26SJ61JB Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26SJ61JB Circular Connectors applications.
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER