D38999/26MG11PA
Mfr.Part #
D38999/26MG11PA
Description
D38999/26MG11PA
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III, ACT
G
Radiation Hardening :
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Applications :
Aerospace, Military
Orientation :
A
Color :
Silver
REACH SVHC :
No SVHC
Connector Type :
Plug, Male Pins
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Mount :
CABLE
Current Rating (Amps) :
23A
Datasheets
D38999/26MG11PA
Plug, Male Pins Composite Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Threaded
D38999/26MG11PA Overview
D38999/26MG11PA Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
D38999/26MG11PA Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
D38999/26MG11PA Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER