D38999/26MG11JA
Mfr.Part #
D38999/26MG11JA
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Factory Lead Time :
12 Weeks
Silver
REACH SVHC :
No SVHC
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III, ACT
Mount :
CABLE
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Applications :
Aerospace, Military
Orientation :
A
Current Rating (Amps) :
23A
Gender :
Male
Radiation Hardening :
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Datasheets
D38999/26MG11JA
Plug, Female Sockets Composite Free Hanging (In-Line) 11 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Threaded