D38999/26MF32SA
Mfr.Part #
D38999/26MF32SA
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
8D 32C 32#20 SKT PLUG
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Shell Finish :
Nickel
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III
Mount :
Free Hanging
Gold
Current Rating :
7.5A
Factory Lead Time :
24 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Ratings :
Environment Resistant
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Orientation :
A
Applications :
Aviation, Marine, Military
Insert Material :
Thermoplastic
Datasheets
D38999/26MF32SA
Plug, Female Sockets Composite Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Nickel Bulk A Threaded
D38999/26MF32SA Overview
D38999/26MF32SA Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/26MF32SA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MF32SA Circular Connectors applications.
  • Industrial Automation
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER