D38999/26MF32HE
Mfr.Part #
D38999/26MF32HE
Description
D38999/26MF32HE
ROHS3 Compliant
Current Rating (Amps) :
7.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Insert Material :
Thermoplastic
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Feature :
Coupling Nut
Shell Finish :
Nickel
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III
Backshell Type :
Solid
Orientation :
E
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Filter Feature :
Factory Lead Time :
24 Weeks
Datasheets
D38999/26MF32HE
Plug, Male Pins Composite Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Nickel Bulk E Threaded
D38999/26MF32HE Overview
D38999/26MF32HE Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/26MF32HE Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MF32HE Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER