D38999/26MF32HD
Mfr.Part #
D38999/26MF32HD
Description
MILDTL 38999 III PLUG
Circular Connector Assemblies
Current Rating (Amps) :
7.5A
Factory Lead Time :
24 Weeks
Shell Finish :
Nickel
Feature :
Coupling Nut
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
COPPER ALLOY
Option :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Shell Size - Insert :
Insert Material :
Thermoplastic
Orientation :
D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
D38999/26MF32HD
Plug, Male Pins Composite Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Nickel Bulk D Threaded
D38999/26MF32HD Overview
D38999/26MF32HD Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/26MF32HD Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MF32HD Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER