D38999/26MF32HC
Mfr.Part #
D38999/26MF32HC
Description
MILDTL 38999 III PLUG
Ingress Protection :
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Factory Lead Time :
24 Weeks
Feature :
Coupling Nut
Series :
Military, MIL-DTL-38999 Series III
No
Backshell Type :
Solid
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shell Finish :
Nickel
Current Rating (Amps) :
7.5A
Total Number of Contacts :
32
Option :
GENERAL PURPOSE
Threaded
Insert Material :
Thermoplastic
Orientation :
C
DIN Conformance :
Mixed Contacts :
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Filter Feature :
Datasheets
D38999/26MF32HC
Plug, Male Pins Composite Free Hanging (In-Line) 32 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Threaded
D38999/26MF32HC Overview
D38999/26MF32HC Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III series
D38999/26MF32HC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MF32HC Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER