D38999/26MF32BN
Mfr.Part #
D38999/26MF32BN
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSG FMALE 32POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Backshell Type :
Solid
Additional Feature :
STANDARD: MIL-DTL-38999, POLARIZED, RFI SHIELDED, COMPATIBLE CONTACT: M39029/56351
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Coupling Type :
1 (Unlimited)
Environmental Characteristics :
FLUID RESISTANT
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Termination Type :
ROHS3 Compliant
Contact Gender :
FEMALE
Mounting Type :
CABLE
Shell Size :
No
Body/Shell Style :
PLUG
Mixed Contacts :
Shell Finish :
NICKEL PLATED
Total Number of Contacts :
32
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Contact Finish Termination :
Nickel (Ni)
24 Weeks
Contact Plating :
Datasheets
D38999/26MF32BN
MIL SERIES CONNECTOR COMPOSITE CABLE NICKEL PLATED
D38999/26MF32BN Overview
D38999/26MF32BN Features
D38999/26MF32BN Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MF32BN Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT