D38999/26MF32AA
Mfr.Part #
D38999/26MF32AA
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSNG MALE 32POS INLINE
Stock
36
In Stock :
36
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Gender :
Male
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Mounting Type :
CABLE
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Body/Shell Style :
PLUG
MIL Conformance :
Shell Size :
F
Filter Feature :
Coupling Type :
Threaded
Termination Type :
Crimp
Shell Finish :
NICKEL PLATED
Contact Finish Termination :
Nickel (Ni)
Environmental Characteristics :
FLUID RESISTANT
Contact Plating :
Gold
Total Number of Contacts :
32
Factory Lead Time :
24 Weeks
Additional Feature :
STANDARD: MIL-DTL-38999, POLARIZED, RFI SHIELDED, COMPATIBLE CONTACT: M39029/58363
Datasheets
D38999/26MF32AA
MIL SERIES CONNECTOR COMPOSITE CABLE NICKEL PLATED
D38999/26MF32AA Overview
D38999/26MF32AA Features
D38999/26MF32AA Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MF32AA Circular Connectors applications.
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT