D38999/26MD18SAL
Mfr.Part #
D38999/26MD18SAL
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
D38999/26MD18SAL
Stock
16
In Stock :
16
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Product Category :
Circular Connector Housings
Number of Positions :
18
Contact Gender :
FEMALE
Contact Plating :
Gold
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
MIL-DTL-38999
Shell Material :
Aluminium
Factory Lead Time :
12 Weeks
Plating :
Nickel
Datasheets
D38999/26MD18SAL
Aluminium 18 Positions
D38999/26MD18SA-LC Overview
D38999/26MD18SA-LC Features
D38999/26MD18SA-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MD18SA-LC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT