D38999/26MD18SA-LC
Mfr.Part #
D38999/26MD18SA-LC
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Description
CONN PLUG HSG FMALE 18POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Military Standard :
MIL-DTL-38999
Factory Lead Time :
12 Weeks
Shell Material :
Aluminium
Number of Positions :
18
Contact Plating :
Gold
Plating :
Nickel
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Gender :
FEMALE
Aluminium 18 Positions
D38999/26MD18SA-LC Overview
D38999/26MD18SA-LC Features
D38999/26MD18SA-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MD18SA-LC Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT