D38999/26MD15SD
Mfr.Part #
D38999/26MD15SD
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN PLUG FMALE 15POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Product Category :
Circular Connector Assemblies
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
D38999/26MD15SD
D38999/26MD15SD-LC Overview
D38999/26MD15SD-LC Features
D38999/26MD15SD-LC Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MD15SD-LC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER