D38999/26MD15BB
Mfr.Part #
D38999/26MD15BB
Description
CONN PLUG HSG FMALE 15POS INLINE
Factory Lead Time :
24 Weeks
Total Number of Contacts :
15
Option :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
CABLE
Mating Information :
MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
Termination Type :
Crimp
Contact Plating :
Gold
Additional Feature :
Empty Shell :
yes
Backshell Type :
Solid
Shell Finish :
NICKEL PLATED
Contact Material :
NOT SPECIFIED
yes
Shell Size :
D
Pbfree Code :
Body/Shell Style :
PLUG
Contact Finish Termination :
Nickel (Ni)
Mixed Contacts :
Connector Type :
MIL SERIES CONNECTOR
Coupling Type :
Composite
Contact Finish - Mating :
Nickel
Environmental Characteristics :
FLUID RESISTANT
Contact Gender :
FEMALE
Filter Feature :
Datasheets
D38999/26MD15BB
MIL SERIES CONNECTOR COMPOSITE CABLE NICKEL PLATED
D38999/26MD15BB Overview
D38999/26MD15BB Features
D38999/26MD15BB Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/26MD15BB Circular Connectors applications.
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT