D38999/26LJ46SA
Mfr.Part #
D38999/26LJ46SA
Description
D38999/26LJ46SA
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
A
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
200°C
Datasheets
D38999/26LJ46SA
D38999/26LJ46SA Overview
You'll get Plug, Female Sockets packages.A Free Hanging (In-Line) mounting type is specified for the device.A Bulk case is used for packaging.The product belongs to the Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV Series.It has 46 pins on the back of the device.You should use it at a temperature below 200°C.Temperatures below -65°C are required for operation of this device.A number of aspects of its Coupling Nut, Self Locking feature make it more powerful.By Free Hanging it's mounted.In this case, the device runs at -65°C~200°C Operating Temperature.
D38999/26LJ46SA Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26LJ46SA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26LJ46SA Circular Connectors applications.
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER