D38999/26LJ46PC
Mfr.Part #
D38999/26LJ46PC
Description
D38999/26LJ46PC
Min Operating Temperature :
-65°C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Orientation :
C
Max Operating Temperature :
200°C
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Datasheets
D38999/26LJ46PC
D38999/26LJ46PC Overview
Packaging is Plug, Male Pins.Free Hanging (In-Line) is the mounting type.Packaging for the product is carried out via a Bulk case.As a product of the Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV Series, it can be found in this category.It has 46 pins.Temperatures below 200°C are best for using it.There's a minimum temperature of -65°C for this device.With its Coupling Nut, Self Locking feature, it is more powerful in many ways.In this case, Free Hanging mounts the part.The device is operating at -65°C~200°C Operating Temperature.
D38999/26LJ46PC Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26LJ46PC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26LJ46PC Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER