D38999/26LJ46PA
Mfr.Part #
D38999/26LJ46PA
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/26LJ46PA
Manufacturer :
Corsair
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
A
Free Hanging (In-Line)
Number of Pins :
46
Connector Type :
Plug, Male Pins
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Positions :
46 (44 + 2 Coax)
Max Operating Temperature :
200°C
Datasheets
D38999/26LJ46PA
D38999/26LJ46PA Overview
Packaging for this item is Plug, Male Pins.There is a mounting type of Free Hanging (In-Line) for this device.It is necessary to use a Bulk case for packaging the product.This product is part of the Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV Series.Devices with 46 pins are available.You should use it when it's below 200°C.A minimum temperature of -65°C is required for the operation of this device.In many ways, its Coupling Nut, Self Locking feature makes it more powerful.Free Hanging is used to mount the part.In this case, the device operates at -65°C~200°C Operating Temperature.
D38999/26LJ46PA Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26LJ46PA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26LJ46PA Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER