D38999/26LJ46BB
Mfr.Part #
D38999/26LJ46BB
Description
CONN PLUG HSG FMALE 46POS INLINE
Product Category :
Circular Connector Housings
Datasheets
D38999/26LJ46BB
D38999/26LJ46BB Overview
D38999/26LJ46BB Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26LJ46BB Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26LJ46BB Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT