D38999/26LJ43PD
Mfr.Part #
D38999/26LJ43PD
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/26LJ43PD
Manufacturer :
Corsair
Orientation :
D
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Number of Pins :
16
Max Operating Temperature :
200°C
Datasheets
D38999/26LJ43PD
Plug, Male Pins Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 43 Positions Crimp Gold Nickel Bulk D Threaded
D38999/26LJ43PD Overview
D38999/26LJ43PD Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26LJ43PD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26LJ43PD Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER