D38999/26LJ37SC
Mfr.Part #
D38999/26LJ37SC
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/26LJ37SC
Manufacturer :
Corsair
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Orientation :
C
Max Operating Temperature :
200°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
D38999/26LJ37SC
Plug, Female Sockets Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 37 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Threaded
D38999/26LJ37SC Overview
D38999/26LJ37SC Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26LJ37SC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26LJ37SC Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER