D38999/26LJ24PD
Mfr.Part #
D38999/26LJ24PD
Description
D38999/26LJ24PD
Orientation :
D
Max Operating Temperature :
200°C
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Connector Type :
Plug, Male Pins
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
D38999/26LJ24PD
Plug, Male Pins Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Gold Nickel Bulk D Threaded
D38999/26LJ24PD Overview
D38999/26LJ24PD Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26LJ24PD Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26LJ24PD Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER