D38999/26LJ19JC
Mfr.Part #
D38999/26LJ19JC
Manufacturer
Corsair
Description
D38999/26LJ19JC
Manufacturer :
Corsair
Min Operating Temperature :
-65°C
Connector Type :
Plug, Female Sockets
Max Operating Temperature :
200°C
Contact Finish Thickness - Mating :
100.0μin 2.54μm
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Orientation :
C
Datasheets
D38999/26LJ19JC
Plug, Female Sockets Stainless Steel Free Hanging (In-Line) 19 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Threaded
D38999/26LJ19JC Overview
D38999/26LJ19JC Features
Military, MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
D38999/26LJ19JC Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
D38999/26LJ19JC Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER