D38999/26LG25HB
Mfr.Part #
D38999/26LG25HB
Description
D38999/26LG25HB
Circular Connector Assemblies
Product Status :
Active
Base Product Number :
D38999/26LG
Series :
SPB
Outer Diameter :
26mm
Maximum Operating Temperature :
+70°C
IP Rating :
IP54
Minimum Bend Radius :
55 mm
Package :
Bag
Minimum Operating Temperature :
-5°C
Length :
10m
Material :
Galvanised Steel
Datasheets
D38999/26LG25HB
D38999/26LG25HB Overview
This product is part of the SPB Series.
D38999/26LG25HB Features
SPB series
D38999/26LG25HB Applications
There are a lot of Corsair
D38999/26LG25HB Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER