D38999/20WJ37BN
Mfr.Part #
D38999/20WJ37BN
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
Description
CONN RCPT HSG FMALE 37POS PNL MT
Manufacturer :
Souriau-Sunbank by Eaton
Product Category :
Circular Connector Housings
Contact Plating :
Gold
Datasheets
D38999/20WJ37BN
D38999/20WJ37BN Overview
D38999/20WJ37BN Features
D38999/20WJ37BN Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
D38999/20WJ37BN Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Manufacturer related products
    851 USB CABLE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH FE
    MQUICK MODULE, SEALED, WITH MALE
    MQUICK MODULE, UNSEALED, WITH MA
Catalog related products
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT